27.07.2016

День поля 2016: семінар «НАСІННЯ КАРТОПЛІ – ЯК БІЗНЕС ДЛЯ БІЗНЕСУ!»

День поля в Чернігівській області
"День поля 2016" в Чернігівській області з ТОВ "Солана", с. Забарівка

27-го липня 2016 відбувся семінар на тему «Насіння картоплі – як бізнес для бізнесу!» Семінар був організований ТОВ «Солана Україна» спільно з ТОВ «Забарівське» і СТОВ «Десна», та за участю ТОВ «Адама Україна», а також доц. Акулова О.Ю., к.б.н., кафедра мікології і фітоіммунології ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Учасниками семінару були представники сільськогосподарських і фермерських господарств, колеги з Німеччини та Нідерландів, та фермери з Норвегії, Ірландії та сусідньої Білорусі. Учасники семінару мали нагоду відвідати поля ТОВ «Авангард ім. Скачка І.І.», обговорити досвід роботи господарства з «Соланою» та питання, чи варто кожен раз використовувати насіння першої репродукції для виробництва столової, або промислової картоплі. Крім цього, гості семінару відвідали поля СТОВ «Десна», де мали нагоду побачити вирощування насіннєвого матеріалу першої репродукції, та поля ТОВ «Забарівське» з виробництва насіннєвого матеріалу класу Еліта.

Також для учасників семінару представниками ТОВ «Адама Україна» була презентована лінійка препаратів для вирощування картоплі. А доцент кафедри мікології і фітоіммунології ХНУ ім. В.Н. Каразіна Акулов О. А. розповів про різноманітність видів збудників різних видів парші та особливості запобігання захворюванням паршою.

Важливішим питанням семінару став розгляд технологічних рішень, які «Солана Україна», розуміючи виклики, пов’язані зі зміною кліматичних умов в Україні, запровадила для запобігання негативного впливу цих змін. Оскільки насіннєвий матеріал є основою для бізнесу наших партнерів, тобто є ланкою ланцюгу «бізнес для бізнесу», і «Солана Україна» несе повну відповідальність за якість насіннєвого матеріалу, який поставляє виробникам продовольчої картоплі, ми радикально змінили технологію виробництва насіннєвої картоплі.

Основними факторами, які впливають на якість насіннєвої картоплі в теперішніх кліматичних умовах, є:

  а) перегрів картоплі в гребені із-за високих температур;

  б) втрата вологи з ґрунту протягом формування гребенів, якщо формування здійснюється після посадки;

  в), зміщення центру гребеня відносно бульби вбік (при формуванні гребеня), в наслідок чого бульби формуються з одного із боків гребеня, а із-за цього перегріваються;

  г) травмування при збиранні із-за малої кількості ґрунту (недостатня вологість ґрунту) на транспортерах комбайнів;

  д) трамвування при довгому шляхові транспортерів та бункерів до складу;

Для зменшення впливу цих факторів на якість насіннєвого матеріалу фахівці «Солана Україна» із своїми партнерами по виробництву насіння внесли наступні зміни до технології вирощування:

  а) ввели ширину міжрядь при посадці 90 см, що дає можливість сформувати гребінь в обхваті більше 100 см та зменшити таким чином втрати вологи;

  б) запровадили одночасне формування гребеня при проході саджалки, завдяки використанню комбінованого агрегату із саджалки та формувача гребенів;

  в) запровадили використання прямоточного (безбункерного комбайна), завдяки чому копка картоплі відбувається відразу в контейнери, а контейнери відразу розміщуються в сховищі під активним вентилюванням.

Ці рішення, разом з використанням високопродуктивних сортів, дозволяють отримувати з насіннєвого матеріалу економічно-обґрунтований урожай картоплі в усіх регіонах України, де вирощується ця культура. Фахівці компанії наголосили на тому, що чітке дотримання технологічних рекомендацій при вирощуванні картоплі обов’язково приносить позитивні результати, як у збільшенні загального врожаю, так і у підвищенні його якості.
При аналізі врожайності в господарствах, які працюють з компанією «Солана Україна», за останні три роки, відмічається чітка тенденція на збільшення врожайності. Так в господарствах, які не мають поливу, середня врожайність за останні три роки зросла з 27-29 т/га до 38-45 т/га, а у господарствах, які мають ефективний полив – із 45 т/га до 55 т/га. Причому багато сортів, такі як Лабелла, Гранада на значних площах показують врожай більше 60 т/га. А на унікальному сорті Ред Леді (у народі «Американка») зафіксована урожайність 81 т/га.

Збільшення врожайності спричинив весь комплекс технологічних змін, які співробітники компанії «Солана» щорічно вносять до технології вирощування. Особливо слід наголосити на позитивних змінах у боротьбі з ризоктонією картоплі, які дозволили ефективно контролювати це підступне захворювання і різко збільшити валові і якісні показники.

Важливим елементом технології вирощування картоплі є якісний обробіток ґрунту. Тому всі операції по обробітку повинні бути максимально ефективними для кожного з типів ґрунтів. Від того, настільки якісно і швидко підготовлений ґрунт під посадку картоплі, залежить все подальше існування рослини. Якщо були якісь помилки при підготовці ґрунту на самому початку сезону, то в подальшому виправити їх буде дуже важко або навіть неможливо. Тому на підготовці ґрунту під картоплю на семінарі було виділено окремий полігон, де в динаміці було показано як різні ґрунтообробні агрегати впливають на стан ґрунту та як можна і потрібно уникати типових помилок при вирощуванні картоплі.

Приємно, коли партнери по бізнесу отримують високі результати. Вдвічі приємніше, коли хороші господарі дають відмінну характеристику проведеній роботі і якісним сортам. Так, справжній господар, успішний фермер з Чернігівщини Погрібний Ю.П. відзначив, що завдяки таким сортам як Гранада, ми маємо сьогодення, а таким як Королева Анна, ми матимемо майбутнє.

Директор ТОВ «Солана Україна» Ігор Завадський відзначив: «Компанія Солана робить все, щоб швидко реагувати на виклики природи і ринку, та намагається бути унікальною в своєму роді компанією, яка турбується про своїх партнерів як про членів великої родини - родини картоплярів. Це намагання є дуже природним і пояснюється просто: «Солана» – це сімейний бізнес родини фон Камеке, і ця сімейність відчувається на кожному кроці, в кожному слові, і кожному вчинкові. Ми, працівники «Солана Україна», відповідально заявляємо: ви – наші партнери – для нас надзвичайно цінні, і ми робимо і будемо робити все від нас залежне, щоб ваш бізнес був успішним і комфортним для вас і ваших сімей!»

По закінченню семінару всіх гостей чекав традиційний козацький куліш, печена картопля, багато шашликів і кавунів, безпрограшна лотерея та виступ артистичного колективу.

Повернутись назад