03.08.2016

День поля в ПСП "Амарант Агро"

"День поля 2016" в ПСП "Амарант Агро", с. Шпитьки
3 серпня 2016 р. компанія БАСФ разом з компанією ТОВ «Солана Україна» провели семінар на базі ПСП «Амарант Агро», що на Київщині. Зустріч була присвячена застосуванню новітніх технологій при вирощуванні овочів і картоплі. Основна тема семінару – «Насіння картоплі як бізнес для бізнесу», що є продовженням наших попередніх семінарів, була націлена на побудову міцних зв’язків між виробником продукції, виробником якісного посадкового матеріалу картоплі і відомим світовим постачальником якісних продуктів для захисту рослин.

На відміну від попередніх зустрічей, де ми знайомили гостей з господарствами, що вирощують картоплю без поливу, ПСП «Амарант Агро» є сучасним господарством, яке має полив і може вільно конкурувати з Європейськими виробниками. Воно має добру матеріально-технічну базу та потужну зрошувальну систему. Всі овочі і картопля в цьому господарстві вирощуються на зрошенні, і тому результати – максимальні.

Як зазначив керівник господарства, чудовий господар і просто хороша людина Римарчук Микола Андрійович: «Я за всю свою трудову діяльність мав різні сезони: більш успішні, менш... Але я не мав провальних сезонів. І це тому, що в господарстві постійно удосконалюється технологія виробництва. Кожен рік приносить якісь нові виклики, і якщо ми не будемо своєчасно на них реагувати, то можуть бути різні не передбачувані і неприємні ситуації. На сьогоднішній день господарство проводить збирання овочів і картоплі. Збирання картоплі в 2016 році почалося 18 червня з сорту Мінерва. Урожай на початок збирання становив 180 ц/га. 15 липня ми закінчили збирання Мінерви. Врожай на цей час вже становив 630 ц/га. Зразу ж після закінчення збирання Мінерви почали збирати надранній сорт Лаперла, який показує відмінні результати по врожайності - 720-750 ц/га товарної продукції. При такій врожайності ціна реалізації навіть неважлива. Прибуток буде і при низьких закупівельних цінах. Сорт Аурея також не останній з урожайності: - 450 ц/га в заліку на чіпсовій фабриці. В цілому, загальна урожайність по всіх сортах буде досить висока, більше 500 ц/га.»

Це досягається завдяки чіткому розумінню всіх технологічних операцій, які господарство проводить при вирощуванні картоплі:

  збереження зимової вологи;
  збалансована система живлення з внесенням всіх необхідних елементів з розрахунку на запланований урожай;
  обробіток ґрунту, який забезпечує розпушену структуру без переущільнень і створює комфортні умови для формування зав’язі і розвитку бульб у гребенях;
  дотримання оптимальних строків підготовки ґрунту і посадки картоплі – ці роботи необхідно проводити в максимально стислі терміни, щоб уникнути втрати вологи;
  обов’язкове використання сертифікованого насіння від насіннєвого господарства (за це відповідає ТОВ «Солана Україна»);
  використання сортів, які найкраще себе реалізовують в даних ґрунтово-кліматичних умовах.
І завжди потрібно бажання працювати і отримувати високий результат. Всі ці складові творять дива на українських землях.

Повернутись назад