09.09.2015

День поля «Виробництво сортів для зберігання»

«Солана Україна» і «Агробізнес ТСК» провели День поля «Виробництво сортів для зберігання» на базі «Агробізнес ТСК» в Сумській області

Гендиректор ТОВ "Солана Україна" Ігор Завадський
Генеральний директор ТОВ "Солана Україна" Ігор Завадський виступає перед учасниками зібрання
(фото Latifundist.com)
Інформацію про захід детально висвітлено в публікації «Картофель-fest от Агробизнес ТСК» (автор Илья Есин), яку розміщено на сайті агропорталу Latifundist.com. Нижче наведено фрагменти з даної публікації в українському перекладі. Фотографії взято також з агропорталу Latifundist.com.

"Подібні пізнавальні заходи «Агробізнес ТСК» влаштовує щорічно. Цього року разом з компанією «Солана Україна» на День поля організатори запросили в м. Недригайлів представників торгових мереж, великих аграрних підприємств і картоплярів з різних кінців України."

"Учасники семінару могли оцінити товарні посіви картоплі і невелике демо-поле з ділянками різних сортів. Їх спеціально висадили, щоб зрозуміти, як поводиться той чи інший сорт на чорноземі.

За словами Ігоря Завадського, сучасним картоплярам необхідно замінювати сорти, підбирати оптимальні варіанти з урахуванням того, як вони переносять посуху. Також важливо орієнтуватися на запити ринку.

Представник «Солана Україна» в прямому сенсі заглибився в тему, перевіряючи якість картоплі і паралельно розповідаючи про нюанси різних сортів. Так, Ігор Завадський викопав кілька кущів сорту «Ароза». Він уточнив, що даний сорт дає хорошу врожайність за будь-яких умов, простий у вирощуванні, нормально витримує посуху. Дрібних бульб мало, з куща вийшло близько 1 кг. Завадський попередив, що цього сорту необхідно дати всі елементи живлення. Шкірка в «Арози» тонка, тому дефіцит певних речовин може призвести до втрат в якості продукту."

"Видобуті з землі бульби сорту «Гранада» також виглядали гідно, але місцями були з паршею. За словами представників «Агробізнес ТСК», на піску цей сорт поводиться інакше. Там практично немає парші, картопля має презентабельний вигляд. Також Ігор Завадський звернув увагу присутніх на проблему утримування фрези під час висаджування картоплі."

«Ми рекомендуємо, особливо на пісках, за саджалкою ставити плиту, яка формує гребінь. При правильно підготовленому ґрунті саджалка сформує повноцінний гребінь. Певні компанії це роблять і мають хороші результати, навіть за посухи. Як отримати урожай 40 т/га і більше при опадах 40-70 мм? Можна, якщо зберегти вологу. Зрізаний гребінь - це мінус 30% врожаю. Якщо немає можливості обладнати техніку системою GPS, ставте плиту. Вона завжди буде по центру», - зауважив керівник «Солана Україна».

На питання про глибину обробітку землі фахівець відповів, що глибини 17-20 см вистачить, щоб натягнути повноцінний ущільнений гребінь. Але при цьому знизу не повинно бути підошви. Ґрунт повинен бути добре підготовлений, щоб коренева система нормально йшла в глибину.

На демонстраційних полях були висаджені сорти «Бельмонда», «Тоскана», «Лабелла», «Міранда», «Королева Анна». В компанії «Агробізнес ТСК» насіннєвий матеріал вирощують самостійно. Купують еліту щороку тільки на ту площу, яка потрібна для репродукції. Загущення насаджень еліти дозволяє максимально захистити картоплю від перенесення вірусів і зупинити його в розвитку, коли дозріває насіннєва фракція.

Викопаний сорт «Бельмонда» відрізнявся насиченим жовтим кольором і хорошими кондиціями. Але перед посадкою цього сорту необхідно ефективно підготувати ґрунт. Коренева система у цього сорту розміщена зверху, тому чутлива до інтенсивних дощів або посухи. Слід підготувати ґрунт так, щоб корінь міг проникнути максимально глибоко. При такому підході бульби рівномірно розподіляються по всьому гребеню.

«Тоскана» є найулюбленішим сортом гендиректора «Агробізнес ТСК» Геннадія Свірського. Він зізнався, що якби не потреби ринку, вирощував би тільки його. Цей сорт добре розходиться по всьому гребеню, не деформується, добре розварюється.

Сорт «Міранда» відмінно підходить для смаження. Ігор Завадський розрізав усі викопані картоплини, але тільки «Міранда» при цьому характерно хрумтіла. Завдяки низькому вмісту редукованих цукрів цей сорт виглядає красиво при смаженні. З нього виходять відмінні чіпси і картопля-фрі.

Представник «Солана Україна» назвав сорт «Королева Анна» унікальним і високоврожайних, але тільки для легких ґрунтів. «Королеви» не люблять жорсткості, їм потрібна свобода і легкість. «Королеву Анну» слід вирощувати на піску. Відгуки з Білорусі та Росії найпозитивніші.

Також Ігор Завадський додав, що «годувати» картоплю кальцієм можна лише у вигляді кальцієвої селітри. Вапна не повинно бути.

«Картопля ще не «виростила зуби», щоб гризти вапно. Тому кальцій повинен вноситися лише в доступному вигляді. І ні в якому разі не по листу. Кальцій має лежати біля бульб. Він створює внутрішню частину картоплі, забезпечує термін її зберігання, відсутність дупел. Кальцієва селітра в поєднанні з Нітрабором – ідеальне добриво», – зазначив експерт."

Повернутись назад