Етапи розвитку компанії

Традиції в селекції картоплі та картопляному бізнесі групи «Солана» простягаються більш ніж на 100 років назад, та розпочинаються в 1905 р. із заснування селекційного підприємства «Камеке - Штрекентхін». З того часу компанія постійно розвивається під управлінням чотирьох поколінь родини фон Камеке.

 

2018

1 березня 2018 року засновано компанію Solana Latin America SpA, що розташована на півдні Чилі. Це дочірнє підприємство Solana Group бере на себе управління бізнесом у Латинській Америці.

 

2015

Заснування Солана Сідс ЮКей Лтд в липні 2015. Ця недавно створена незалежна компанія буде відповідати за всі ринки як у Великобританії, так і в Ірландії.

 

2014

Голландські компанії Ден Хартіг Б.В. та Айсельмеер Полдерс Б.В. стали 100% власними дочірніми компаніями.

 

2014

Сорт Гранола отримав звання «Картопля Року 2014». Сорт і досі широко розповсюджений навіть після 40 років з часу його затвердження.

 

2013

Заснування представництва у Великобританії.

 

2012

Заснування «Солана Франція»: Представництво стає незалежною компанією з відповідальністю за розвиток у Франції, Іспанії, Португалії та Італії.

Солана набуває більшу частку у колишньому спільному підприємстві ТОВ «Солана-Агро-Сервіс» в Самарі («Солагро») для забезпечення прогресу сортів Солана на ринку Росії.

Заснування Солана АВРАЗІЯ – компанії для продажів і маркетингу в Туреччині.

 

2011

Солана набуває більшу частку у Датській компанії з розмноження та продажу картоплі «Сканакс Холдинг» для поширення на Скандинавському та Балтійському ринках.

 

2010

Липень 2010: Солана бере на себе дистрибуцію і маркетинг сортів компанії «ЗаКа» в Німеччині. Зміна назв на «Солана ГмбХ & Ко. КГ» та «ЗаКа Пфланценцухт ГмбХ & Ко.».

Заснування іноземного представництва у Франції.

Заснування ТОВ «Солана Україна» в м. Київ, Україна, як компанії з поширення сортів та продажу насіння в Україні і Білорусі.

 

2009

Заснування «Німецького Альянсу з Насіння», об’єднання п’яти компаній, які виробляють різні типи насіння. Зараз до асоціації входять чотири компанії.

 

2007

Придбання акцій компанії «Рагіс» доктором Картцом фон Камеке для продовження бізнесу в контексті незалежної сімейної компанії «ЗаКа Пфланценцухт ГбР».

 

2005

100-річчя заснування компанії «Заатцухт фон Камеке».

 

2004

Заснування "Солана Аграр С.Р.Л.» в Бухаресті, Румунія (зараз «Солана Румунія С.Р.Л.»).

 

2003

Заснування «Солана Польска» Сп. з о.о. в м. Кутно, Польща, як підрозділ для маркетингу насіннєвої та столової картоплі і організації розмноження у Польщі.

 

2002

Заснування «Солана-Агро-Сервіс» в Самарі, Росія, як підрозділ для маркетингу насіннєвої та столової картоплі.

 

2001

Придбання господарства в Штольпе (Мекленбург - Західна Померанія, східна Німеччина) з метою розширення виробництва добазового насіння.

 

1995

Заснування агенції в м. Севілья, Іспанія, з метою виробництва ранньої столової картоплі на ринок Німеччини.

 

1994

Заснування «Самара-Солана», Росія, з метою виробництва високоякісної насіннєвої картоплі для регіону Самара та прилеглих регіонів.

 

1991

ЗаКа/Солана є першою компанією, яка постачає насіннєву картоплю в Волзький регіон Росії та разом з місцевим партнером починає виробництво насіння для Російського ринку.

Придбання господарств в Ранціні та Гранзебіті (Мекленбург - Західна Померанія, східна Німеччина). Вони проводять польові дослідження та відповідають за сортове оновлення і виробництво добазового насіння.

 

1987

IЗлиття «Рагіс Картофельцухт» і «Хандельсгес» мбХ та заснування «ЗаКа-Рагіс Пфланценцухт» ГбР («ЗАРА»).

Одразу ж була заснована компанія «Солана Аграр-Продукте» ГмбХ, яка перебрала на себе бізнесові обов’язки по експорту сортів ЗАРА. В наш час Солана є незалежною компанією в міжнародному бізнесу з картоплі.

ЗАРА стає акціонером голландських компаній Ден Хартіг Б.В. і Айсельмеер Полдерс Б.В.

ЗАРА бере на себе дистрибуцію сортів «УНІПЛАНТА Заатцухт КГ» (м. Нідерарнбах) та починає активну співпрацю з селекції.

 

1985

Доктор Картц фон Камеке стає управляючим акціонером та бере на себе повну відповідальність.

 

1975

Реєстрація сорту Гранола, який був одним з перших, що має стійкість до нематод та має одночасно і високий врожай і добрий смак. В Німеччині він був сортом, який майже постійно найбільше вирощували з 1982 по 1994. Він був названий «Картопля року 2014» в Німеччині.

 

1968

По ініціативі Добімара фон Камеке, відбулося велике злиття селекціонерів: з чотирьох компаній («Заатцухт фон Камеке-Штрекентхін», «Поммерише Заатцухт-Гезельшафт», «Заатцухт Й. Крафт-Бюр» і «Заатцухт Раддатц-Хюфенберг») була створена компанія «ЗаКа Пфланценцухт ГбР». 

 

1957

Перші сорти, виведені в Федеративній Республіці Німеччині, таки як Датура і Делос, були зареєстровані та запущені у вирощування.

 

1948

Був орендований маєток Віндебі біля Екернфьорде (Шлезвіг-Голштейн). Розташоване в одному з самих «здорових» регіонів Європи, господарство заклало фундамент для сортового оновлення та виробництва насіння.

 

1946

Після руйнувань останньої війни майже весь селекційний матеріал було втрачено, тому новаторський дух був дуже необхідний. В Бьостлінгені (Нижня Саксонія) почала відроджуватися селекційна активність, та компанія Заатцухт фон Камеке-Штрекентхін була відновлена..

 

1942

Добімар фон Камеке перебирає на себе відповідальність за маєток Штрекентхін.

 

1915

Прогресивні фермери Померанії заснували Заатцухт Гезельшафт (PSG) в Штетіні.

 

1913

Сорт Парнассія виведений на ринок. Його характерними рисами були міцність, високий вміст крохмалю і добра стійкість до фітофтори, що дуже допомогло протягом так званої «ріп’яної зими» протягом першої світової війни. Один час Парнассія вирощувалась на 30 відсотках сільгоспугідь Німеччини.

 

1905

Заснування Заатцухт фон Камеке Штрекентхін.

 

1897

Кавалерійський Капітан Картц фон Камеке приймає на себе господарства в Штрекентхіні біля Козліна. Після початкового тестування сортів він починає систематичні селекційні програми по картоплі.