Насіння картоплі як бізнес для бізнесу

Як отримати з якісного насіннєвого матеріалу економічно-обґрунтований урожай картоплі в усіх регіонах України, де вирощується ця культура?

Це питання було центральним під час проведення семінару на Дні поля, який був організований ТОВ «Солана Україна» спільно з ТОВ «Забарівське» і СТОВ «Десна» 27 липня 2016 р.

Фахівці «Солана Україна», розуміючи виклики, пов’язані зі зміною кліматичних умов в Україні, розробили ефективні технологічні рішення для запобігання негативного впливу цих змін. Оскільки насіннєвий матеріал є основою для бізнесу наших партнерів, тобто є ланкою ланцюгу «бізнес для бізнесу», і «Солана Україна» несе повну відповідальність за якість насіннєвого матеріалу, який поставляє виробникам продовольчої картоплі, ми радикально змінили технологію виробництва насіннєвої картоплі.

Основними факторами, які впливають на якість насіннєвої картоплі в теперішніх кліматичних умовах, є:

  а) перегрів картоплі в гребені із-за високих температур;

  б) втрата вологи з ґрунту протягом формування гребенів, якщо формування здійснюється після посадки;

  в), зміщення центру гребеня відносно бульби вбік (при формуванні гребеня), в наслідок чого бульби формуються з одного із боків гребеня, а із-за цього перегріваються;

  г) травмування при збиранні із-за малої кількості ґрунту (недостатня вологість ґрунту) на транспортерах комбайнів;

  д) травмування при довгому шляхові транспортерів та бункерів до складу;

Для зменшення впливу цих факторів на якість насіннєвого матеріалу фахівці «Солана Україна» із своїми партнерами із виробництва насіння внесли наступні зміни до технології вирощування:

  а) ввели ширину міжрядь при посадці 90 см, що дає можливість сформувати гребінь в обхваті більше 100 см та зменшити таким чином втрати вологи;

  б) запровадили одночасне формування гребеня при проході саджалки, завдяки використанню комбінованого агрегату із саджалки та формувача гребенів;

  в) запровадили використання прямоточного (безбункерного комбайна), завдяки чому копка картоплі відбувається відразу в контейнери, а контейнери відразу розміщуються в сховищі під активним вентилюванням.

Ці рішення, разом із використанням високопродуктивних сортів, дозволяють отримувати з насіннєвого матеріалу економічно-обґрунтований урожай картоплі в усіх регіонах України, де вирощується ця культура. Чітке дотримання технологічних рекомендацій при вирощуванні картоплі обов’язково дає позитивні результати як у збільшенні загального врожаю, так і у підвищенні його якості.

Ігор Завадський,
Генеральний директор ТОВ "Солана Україна"

Повернутись назад