Пізня весна – чого очікувати в картопляному бізнесі?

Рання картопля запізнюється з висадкою на півдні України, як мінімум на місяць. А процеси росту та розвитку в бульбі уже запущені давно. Чим це загрожує?

Насіння, яке поставлено на прогрів, набирає сумарні температури, та формує проростки. Якщо ви зможете висадити без пошкодження проростків, то ця ситуація матиме лише наслідки по кількості закладених бульб на одне стебло. Фізіологічно старе насіння (насіння з великою кількістю сумарних температур) зазвичай формує ранній врожай з малою кількістю бульб. Якщо ж посадка буде проводитися через картоплесаджалки із засипанням в бункер, де відбудеться обламування проростків, то це призведе до відтермінування з формуванням врожаю та із зменшенням кількості і сили розвитку стебел.

В більш північних регіонах якихось особливих змін із затримкою весни не очікується.

Із такого аналізу можна зробити прогноз стосовно початку сезону картоплі в Україні:

- Урожай ранньої картоплі, на півдні, буде пізніший і менший ніж зазвичай;

- Різниця в термінах збору між півднем і північчю буде зменшена, але все одно становитиме не менше 20 днів;

- Ціна на ранню картоплю буде досить висока, так як не буде тиску картоплі після зберігання (до того часу вона закінчиться, із-за невеликих запасів на даний час);

- Невеликий розрив в часі збору в різних частинах України також вплине на короткий період високої ціни ранньої картоплі.

Гарних врожаїв і успішного бізнесу!

Ми любимо картоплю!

Повернутись назад