Компанія «Вімал» розвиває крохмальний бізнес в Україні

В картопляній столиці України – місті Чернігів – «Вімал» зібрав основних виробників регіону з метою презентувати нові потужності з виробництва крохмалю і залучитися підтримкою виробників картоплі. Потужність заводу вражає: до 60 т сировини за годину. Це буде найпотужніше виробництво крохмалю у всій східній Європі. Правильне місце розташування по відношенню до зони вирощування картоплі – це лише локація. А ось переконати виробників, що для виробництва крохмалю мають вирощуватися спеціалізовані сорти, щоб мінімізувати затрати на логістику, зменшити затрати на переробку, зменшити кількість відходів, це вже інша справа. Але і в цьому випадку керівники і власник пішли вірним шляхом. Вони надали конкретні факти, що вирощування високо крохмальних сортів – це економічно вигідно. Солана Україна як лідер в селекції картоплі, в тому числі і для переробної індустрії, запропонувала свою концепцію і лінійку сортів.

Ми прийшли із ідеєю, що виробник має вирощувати висококрохмальні сорти, які можна використовувати для різних потреб і запропонували таку лінійку: Аурея, Карузо, Опал, Верді. Дякуємо рукам що вміють вирощувати таку картоплю!

Три сорти Карузо, Опал, Верді мають вміст крохмалю більше 18% (те, що потрібно для «Вімал» і виробників), а також високий врожай. Ці сорти використовуються для виробництва чіпсів і знаходяться в переліку сортів «Чіпсів Люкс», та «Клубу чіпсів». Крім цього, Опал та Карузо мають красиві за формою бульби, та високі смакові властивості для ринку столової картоплі.

Аурея має вміст крохмалю в межах 16%, але вона формує високий врожай з таким вмістом крохмалю уже в липні. Тому, «Чіпси Люкс» та «Клуб Чіпсів» використовують Аурею для чіпсової індустрії вже розпочинаючи з першої декади липня. Товарність і смакові якості сорту Аурея дають можливість цьому сорту обходити велику кількість сортів для свіжого ринку.

Зразки картоплі, яка була представлена на цьому семінарі, були наданні нашим основним партнером на Чернігівщині – компанією ІМК. Аурея, Опал, Верді є основними сортами на ІМК для чіпсової індустрії. Та частина врожаю, яка за тих чи інших причин не пішла на чіпси, пішла на свіжий ринок, інша частина на крохмаль. Таким чином виробник зберігає повну незалежність і має можливість бути постачальником основних переробних підприємств та свіжого ринку. А незалежність – це основа життя.

ІМК отримали чудовий урожай і ринок збуту завдяки сортам Солана. Що рекомендуємо і вам.

We love potatoes!

Повернутись назад