27.06.2017

День Поля в ПСП "Амарант Агро" 27 червня 2017

2017-День поля в ПСП "Амарант Агро", с. Шпитьки
2017-День поля в ПСП "Амарант Агро", с. Шпитьки
27 червня 2017 компанія ТОВ «Солана Україна» разом з компанією БАСФ на базі ПСП «Амарант Агро» провели тематичний семінар «Ранній врожай картоплі – успіх Вашого бізнесу!».

Рання, «молода» - це певно більш звичне слово для вжитку стосовно картоплі нового врожаю, яка масово з’являється на теренах України в кінці травня. «Молода» картопля напевно найбільш запитуваний овоч в цей період, якщо враховувати що її треба іще готувати. В чому економіка і цікавість вирощувати цей продукт в умовах не лише півдня, а і Київщини?

ПСП «Амарант Агро» – це господарство із великим набором овочевих та польових культур. Власник господарства – Римарчук Микола Андрійович – фермер, як в народі кажуть, від Бога. Дивлячись на його підхід до господарювання та результативність, навіть іноземні аграрії не стримують свого захоплення цим господарством і розпливаються в компліментах. Томас Карпентер (Ірландія): «Таких фермерів і у нас не так-то просто зустріти…». Якоб Айзінг (селекціонер, Голландія): «Я впевнений в повному розкритті потенціалу сортів моєї селекції на полях цього фермера. Дякую Вам, пан Миколо, що ви з нами».

Ось ці два підприємства вирішили доказати, що рання картопля під Києвом – це також рання картопля. На промислових посадках двох сортів– Мінерва та Лаперла – це і було доведено. На момент проведення семінару господарство Амарант Агро уже розпочало збирання картоплі сорту Мінерва (насіння якого було прогріте протягом 14 днів в плівковій теплиці) і мало врожай 18,5 т/га. Вартість закупки становила 10,5 грн./кг. Щоб цього добитися, дуже важливо мати якісний матеріал та ні в якому разі не загальмувати ріст картоплі гербіцидом. Для цього використовувався максимально м’який гербіцид Стомп (3 л/га) з додаванням Раундапу (2 л/га) перед самими сходами. Така суміш дала можливість прибрати сходи як однорічних бур’янів, так і коренепаросткових багаторічників за допомогою гліфосату. А Стомп створив м’яку плівку, яка не має пригальмовуючого впливу на сходи картоплі. Заправка ґрунту проводилася на урожай в 50 т/га, особливий акцент робився на азотні добрива, так як розвиток ранньої картоплі відбувається за холодних умов і засвоєння поживних елементів ускладнене. А нам треба щоб рослини швидко сформували потужну вегетативну масу, яка зможе швидко нарощувати врожай.

За деталями у вирощуванні картоплі будь-якого напрямку звертайтеся до спеціалістів Солана, тому що «у кожного свої можливості і особливості як ґрунтові, так і кліматичні», – сказав Микола Андрійович, – «тому моя технологія, то для моїх умов». Ще він додав: « Я працюю із Солана із першого їхнього року в Україні і отримую від цієї співпраці ЗАДОВОЛЕННЯ».

В чому полягає успіх у вирощуванні ранньої картоплі? В тому, щоб «було чим давати здачу» у кінці сезону. Які небезпеки чатують на вирощувачів ранньої картоплі?

- Холодний ґрунт і довгий затяжний холод весни і літа, які можуть викликати ризоктоніоз. Крім азоксістробіна, який чудово захищає від цього захворювання посадки картоплі, ми успішно в цьому році випробували Серкадіс (БАСФ), який справився із своєю задачею за холодних умов весни 2017 року;

- Короткий термін високої ціни на ранню картоплю. Щоб уникнути цього слід вирощувати сорти, які швидко вступають в плодоношення та нарощують урожай швидше, ніж падає ціна на ринку. Такий сорт існує. Це сорт – ЛАПЕРЛА. З даними ПСП «Амарант Агро»

25.06.2017 – 18,0 т/га
02.07.2017 – 27 т/га
14.07.2017 – 43 т/га
26.07.2017 – 57 т/га
01.08.2017 – 65 т/га
І таку динаміку Лаперла показує кожного року як в Україні, так і в Білорусії. А найбільшою популярністю Лаперла користується в арабських країнах, де вона продається на штуки 300 – 400 г кожна.

Цей сорт вирізняється серед інших цього типу своєю надзвичайно високою товарністю, стійкістю до вторинного росту, фітофторозу та динамікою наростання надзвичайно красивих бульб.

Девіз Солана «МИ ЛЮБИМО КАРТОПЛЮ» робить світ українських картоплярів набагато теплішим, кращим, стабільнішим з відтінком сімейності. Приєднуйтесь до нас, звертайтеся до нас та любіть картоплю так, як ми любимо. І вона полюбить вас і віддячить сторицею.

Микола Андрійович а вам низький уклін від всієї команди Солана за те що ви – щирий УКРАЇНЕЦЬ, КАРТОПЛЯР, ДРУГ, ФЕРМЕР, МЕНЕДЖЕР. Це ті якості, які ми бачимо, тому що стикаємося в бізнесі. Але ми впевнені і знаємо, що всі ці якості у вас так розвинені, бо у вас на першому місці СІМ’Я та РОДИНА.

Щира дяка всім відвідувачам та учасникам цього дійства!

Повернутись назад