08.09.2016

«Картопля на чорноземі: "за" і "проти"» (День поля в Сумській області)

2016-День поля Солана на базі ТОВ "Агробізнес ТСК"
2016-День поля Солана на базі ТОВ "Агробізнес ТСК"
Днем поля в Сумської області на базі господарства ТОВ «Агробізнес ТСК» компанія «Солана Україна» разом з хімічною компанією BASF завершила заплановані «Дні картоплі 2016» в Україні. Даний захід мав на своїй меті продемонструвати можливості виробництва картоплі на чорноземах за наявності поливу.

Основні задачі, які ставила Солана перед собою, це пропозиція для виробників таких сортів картоплі, які будуть себе відмінно почувати на важких ґрунтах, формувати високий врожай, мінімально травмуватись під час збирання, зберігати товарність та не втрачати привабливий вигляд завдяки легкому вивільненню від чорнозему. І найкращими сортами з року в рік в цьому господарстві є Лабелла, Тоскана, Бельмонда, і, не зважаючи на те, що це чорнозем, господарство також вирощує Гранаду (сорт, який уже став лідером ринку України).

На даному зібранні були присутні виробники із регіонів України, де умови виробництва подібні до умов вирощування картоплі в ТОВ «Агробізнес ТСК». Крім того, на заході був присутній гість з Йорданії – Валід Альрашдан, якого цікавлять поставки крупної картоплі з України протягом вересня-листопада. Пан Альрашдан був приємно здивований якістю української картоплі. Особливо йому припала до вподоби картопля сорту Ланорма, хоча він приїхав у пошуках сорту Лаперла. Cаме цей сорту займає дуже велику частку ринку картоплі в Йорданії, Сирії і Іраку завдяки високій врожайності та здатності формувати бульби великого розміру.

Серед запрошених іноземних гостей був присутній директор голландської компанії Ден Хартіг Бернард Крайгер, який давав вичерпні відповіді на досить детальні запитання щодо сортів Таїсія, Лаперла, Ланорма та Лабелла, а також їхньої придатності до умов вирощування без поливу. Як сказав Бернард Крайгер, усі ці сорти якнайкраще підходять для екстремальних умов вирощування.

«Агробізнес ТСК» є партнером «Солана Україна» вже протягом 5 років, і наші відносини лише поглиблюються і стають міцнішими, а вимоги вищими і конкретнішими» – сказав Геннадій Свірський, власник господарства. «Такого підходу і такої працездатності на ринку України ми ще не зустрічали, - продовжив Свірський. – Ми маємо високі врожаї, але все-таки ми плануємо отримати разом із Солана 100 т/га товарної картоплі».

Перший рік в господарстві на комерційних площах вирощувався сорт Бельмонда (до речі саме із Агробізнеса ТСК цей сорт отримав дорогу на картопляні поля України). Це надзвичайно перспективний сорт завдяки високій врожайності та 90-95-відсоткової товарності. І цього року він продемонстрував чудовий результат.

Учасникам зібрання представники компанії BASF представили лінійку препаратів для захисту картоплі на важких ґрунтах та при наявності поливу. Система у реальних польових умовах спрацювала настільки добре, що рослини на День поля стояли ще зеленими. А Регент поки що єдиний препарат, який є максимально ефективним проти дротяника.

Спільна робота виробника картоплі «Агробізнес ТСК», хімічної компанії БАСФ та насіннєвої компанії «Солана» була оцінена картоплярами України. Захід пройшов під гаслом «Ми любимо картоплю». Сімейний дух компанії Солана відчувався при спілкуванні, на кожному кроці в полях і за гарним та щедрим столом :-).

На нашому сайті можна ознайомитись з інформацією і про інші заходи, які проводила «Солана Україна» на базі ТОВ «Агробізнес ТСК»: минулорічний День поля «Виробництво сортів для зберігання», який відбувся 9 вересня 2015 р., та Міжнародний семінар «Високий товарний урожай картоплі – запорука економічної ефективності», що проходив 18 вересня 2013 р.

Повернутись назад