07.08.2020

День поля Солана в Дніпропетровській області

2020- День поля «Картопля на зрошенні» в с. Хутірське
В той час, коли із-за погодних умов і відсутності опадів по всій території України ріст і розвиток картоплі зупинився, на поливних землях картопля знаходиться в стадії інтенсивного наростання врожаю. І 5-го серпня «Солана Україна» провела День картоплі Солана на зрошенні в СТОВ «Хутірське». Зібралися фермери, картоплярі, керівники великих господарств на славетних Петриківських теренах, де є свій характер і свій стиль як в художньому розписі, так є і свій характер і стиль у вирощуванні картоплі.

На зрошенні соланівські сорти займають лідируючі позиції тому, що вони закладають велику кількість бульб, а від цього мають генетично обумовлений високий потенціал врожаю. Це можна було побачити на промисловому полі СТОВ «Хутірське», де вирощуються 5 сортів картоплі: чотири з них столові – Прада, Гранада, Бельмонда, Ред Леді, і один чіпсовий сорт для місцевого чіпсового заводу «Клуб чіпсів». Були відмічені певні нюанси при вирощуванні картоплі із застосуванням зрошення, тому що такий меліоративний прийом потребує ретельного ставлення до землі. Адже чорноземи, які мають органічну складову та високий вміст глинистою фракції, при поливі втрачають структуру і стають запливаючими. Тому догляд за такими землями потребує підвищеної уваги і має бути більш дбайливим для того, щоб зберегти і при потребі відновити структуру таких земель і їхню якість. На час проведення заходу господарство збирало сорт Прада на рівні 50 т/га. Прада має видовжено-овальну форму, дуже подібну до форми лідерів ринку – Королеви Анна і Гранади. Велико-оптові покупці платять за неї, як і за ці два сорти, як мінімум на 50 коп. більше за кг від самої вищої вартості на ринку.

Дружня атмосфера, відкритість, давали змогу виробникам, які ще не працюють з Соланою, отримати відповіді на технологічні запитання стосовно проблем, які їх турбували протягом вже не одного сезону. Приємно, коли ти чуєш «дякую, я так довго шукав відповідь на своє запитання». Приємно, коли найбільші виробники картоплі, маючи успішні виробництва, приїжджають на таки семінари для того, щоб підтримати Солану як довготермінового партнера в картопляному бізнесі, приємно чути від них слова подяки, слова підтримки. Як завжди семінар пройшов в дусі взаєморозуміння, душевного «сімейного» спілкування. І лозунг Солани «Ми любимо картоплю!» ствердив ще раз його актуальність і прозорливість власників Солани, коли вони його створювали и формулювали. Тому що лише завдяки любові до того, що ти робиш, любові до того з ким і з чим ти працюєш, є можливість створити успішний, стабільний, впевнений бізнес.

Щиро Ваші,
Колектив «Солана Україна»

Повернутись назад